Haluamme toimia tiiviissä vuorovaikutuksessa asiakkaidemme kanssa. Haemme pitkäkestoisia strategisia kumppanuuksia ja pyrimme tunnistamaan asiakkaidemme tarpeet ja haluamme tarjota niihin sopivia räätälöityjä ratkaisuja. Toimintamme on kansainvälistä.

Yhteystiedot asiakkaille

Henkilökuvassa John Kettle

John Kettle, Interim Head of Customer Solutions, Senior Customer Manager
Asiantuntemusala: kansainväliset asiantuntijapalvelut

Puh: 029 532 2240
john.kettle@luke.fi

Juha-Matti Katajajuuri, Senior Customer Manager
Innovatiivinen ruokajärjestelmä: https://www.luke.fi/tutkimusteemat/innovatiivinen-elintarvikeketju/, Kestävä luonnonvaratalous yhteiskunnassa: https://www.luke.fi/tutkimus/kestava-luonnonvaratalous-yhteiskunnassa/, Pohjoinen vihreä biotalous: https://www.luke.fi/tutkimus/pohjoinen-vihrea-biotalous/
Asiantuntemusala: kiertotalous, elinkaariarvioinnin (LCA) kehittäminen ja soveltaminen, ruokajärjestelmän kiertotalous ja ruokahävikki
Puh: 029 532 6219
juha-matti.katajajuuri@luke.fi

Eero Mikkola, Senior Customer Manager
Pohjoinen vihreä biotalous: https://www.luke.fi/tutkimusteemat/pohjoinen-vihrea-biotalous/
Asiantuntemusala: metsäsektori
Puh: 029 532 2140
eero.mikkola@luke.fi

Henkilökuvassa Erkki Vasara

Erkki Vasara, Senior Customer Manager
Innovatiivinen ruokajärjestelmä: https://www.luke.fi/tutkimus/innovatiivinen-elintarvikeketju/
Asiantuntemusala: Elintarviketeollisuus, meijeriteknologia, alue- ja maaseudunkehittäminen
Puh: 029 532 6022
erkki.vasara@luke.fi

Mikko Järvinen, Group Manager
Asiantuntemusala: eläinten hyvinvointi, nurmet ja maidontuotanto

Puh: 029 532 6192
mikko.jarvinen@luke.fi

Jaakko Nuutila, Research Scientist
Sininen biotalous: https://www.luke.fi/tutkimusteemat/sininen-biotalous/
Asiantuntemusala: vesiviljelyjärjestelmät
Puh: 029 532 6780
jaakko.nuutila@luke.fi

Henkilökuvassa Pauli Saarenketo

Pauli Saarenketo, johtava asiantuntija, kaupallistaminen
Asiantuntemusala: IPR-asiat

Puh: 029 532 6569
pauli.saarenketo@luke.fi

Katso myös