Haluamme toimia tiiviissä vuorovaikutuksessa asiakkaidemme kanssa. Haemme pitkäkestoisia strategisia kumppanuuksia ja pyrimme tunnistamaan asiakkaidemme tarpeet ja haluamme tarjota niihin sopivia räätälöityjä ratkaisuja. Toimintamme on kansainvälistä.

 

Jutta Kauppi
Asiakkuusjohtaja

Puh: 029 532 6535
jutta.kauppi@luke.fi

Asiakaspäälliköt

Tutkija, asiakaspäällikkö Jaakko Nuutila
Kansainväliset asiakkuudet, vedet ja kalantuotanto

Puh: 029 532 6780
jaakko.nuutila@luke.fi

Tutkija, asiakaspäällikkö Mikko Järvinen
Maa- ja puutarhatalous

Puh: 029 532 6192
mikko.jarvinen@luke.fi

Tutkija, asiakaspäällikkö Erkki Vasara
Ruoka ja kauppa

Puh: 029 532 6022
erkki.vasara@luke.fi

Erikoistutkija, asiakapäällikkö Juha-Matti Katajajuuri
Kiertotalous ja energia

Puh: 029 532 6219
juha-matti.katajajuuri@luke.fi

Erityisasiantuntija, asiakaspäällikkö Eero Mikkola
Metsä

Puh: 029 532 2140
eero.mikkola@luke.fi

Alueelliset asiakasvastaavat

Tutkija, asiakaspäällikkö Lotta Heikkilä
Pääkaupunkiseutu

Puh: 029 532 6166
lotta.heikkila@luke.fi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Virpi Alenius
Pohjois-Suomi

Puh: 029 532 4529
virpi.alenius@luke.fi

Erikoisutkija, alueellinen asiakasvastaava Marja Jalli
Häme, Päijät-Häme, Satakunta, Varsinais-Suomi

Puh: 029 532 6168
marja.jalli@luke.fi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Niko Silvan
Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi

Puh: 029 532 4018
niko.silvan@luke.fi

Erityisasiantuntija, alueellinen asiakasvastaava Erkki Joki-Tokola
Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Puh: 029 532 6179
erkki.joki-tokola@luke.fi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Karri Pasanen
Itäinen Suomi

Puh: 029 532 3268
karri.pasanen@luke.fi

Katso myös