Haluamme toimia tiiviissä vuorovaikutuksessa asiakkaidemme kanssa. Haemme pitkäkestoisia strategisia kumppanuuksia ja pyrimme tunnistamaan asiakkaidemme tarpeet ja haluamme tarjota niihin sopivia räätälöityjä ratkaisuja. Toimintamme on kansainvälistä.

 

Asiakkuusjohtaja

Jutta Kauppi
Puh: 029 532 6535
jutta.kauppi@luke.fi

Asiakaspäälliköt

Kansainväliset asiakkuudet, vedet ja kalantuotanto

Tutkija, asiakaspäällikkö Jaakko Nuutila
Puh: 029 532 6780
jaakko.nuutila@luke.fi

Maa- ja puutarhatalous

Tutkija, asiakaspäällikkö Mikko Järvinen
Puh: 029 532 6192
mikko.jarvinen@luke.fi

Ruoka ja kauppa

Tutkija, asiakaspäällikkö Erkki Vasara
Puh: 029 532 6022
erkki.vasara@luke.fi

Kiertotalous ja energia

Erikoistutkija, asiakapäällikkö Juha-Matti Katajajuuri
Puh: 029 532 6219
juha-matti.katajajuuri@luke.fi

Metsä

Erityisasiantuntija, asiakaspäällikkö Eero Mikkola
Puh: 029 532 2140
eero.mikkola@luke.fi

Alueelliset asiakasvastaavat

Pääkaupunkiseutu

Tutkija, asiakaspäällikkö Lotta Heikkilä
Puh: 029 532 6166
lotta.heikkila@luke.fi

Pohjois-Suomi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Virpi Alenius
Puh: 029 532 4529
virpi.alenius@luke.fi

Häme, Päijät-Häme, Satakunta, Varsinais-Suomi

Erikoisutkija, alueellinen asiakasvastaava Marja Jalli
Puh: 029 532 6168
marja.jalli@luke.fi

Pirkanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Niko Silvan
Puh: 029 532 4018
niko.silvan@luke.fi

Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Erityisasiantuntija, alueellinen asiakasvastaava Erkki Joki-Tokola
Puh: 029 532 6179
erkki.joki-tokola@luke.fi

Itäinen Suomi

Tutkija, alueellinen asiakasvastaava Karri Pasanen
Puh: 029 532 3268
karri.pasanen@luke.fi

Katso myös